Актуальним альтернативним варіантом дров’яним і газовим топкам стане рішення купити сучасний біокамін. Це чудовий варіант для тих, хто живе у квартирі або просто не хоче займатися довгим і складним монтажем інших видів каміна. У чому секрет такої універсальності біокамінів? Пропонуємо дізнатися про особливості пристрою, його плюси та мінуси. Це допоможе точно визначити, чи варто здійснювати таку покупку, з огляду на ваші запити та умови проживання.
Біокамін: усі «за» інноваційного обладнання
На українському ринку перші біокаміни з’явилися лише 2005 року. Але навіть за такий короткий проміжок часу вони встигли здобути популярність і визнання. Наприклад, їх активно використовують дизайнери інтер’єрів у своїх проєктах. Вся справа в унікальному оформленні біокамінів, точніше в його різноманітті та неординарності. Завдяки особливостям конструкції та спалювання палива такі каміни можуть бути практично будь-якої форми та розміру. Це ж стосується і їхнього розміщення та навіть транспортування.
Пристрій камінів на етанолі досить простий: корпус, резервуар, декоративний портал. А паливо, що використовується, має рідку або гелеподібну форму, тому зберігається в пляшках і не займає багато місця. Пропонуємо детальніше зосередитися на перевагах біокамінів:
простота монтажу, встановлення, експлуатації та обслуговування;
не потребує офіційних дозволів;
відсутність золи, кіптяви, сажі та характерного запаху;
легко запалювати та гасити;
красиве рівномірне полум’я без зайвих зусиль;
екологічність — похідними згоряння є вуглекислий газ і пар, які не завдають шкоди довкіллю;
практично безмежний модельний ряд;
можливість транспортування і перестановки, якщо модель не вбудована.
Мінуси біокамінів
Перш за все, потрібно сказати про те, що біокамін для обігріву не підходить. Його основне завдання — декоративне, він ефектно доповнює інтер’єр, часто стаючи його ключовою деталлю. Чим більша площа горіння і резервуар моделі, тим вищою буде тепловіддача, але цієї потужності все одно буде недостатньо для повноцінного обігріву. Кілька слів про полум’я. Для деяких людей вигляд вогню на біоетанолі неприродний, занадто рівномірний і спокійний. Якщо ви хочете бачити живе полум’я, чути потріскування дров, тоді варто зупинити вибір на класичних дров’яних моделях. Навіть попри неоднозначні відгуки, біокаміни все частіше стають невід’ємним атрибутом багатьох осель.
Біокамін у квартирі — це стильно, сучасно і неординарно. Але враховуйте, що паливо коштує досить дорого, а його асортимент обмежений. Щоб запалити такий камін, потрібно залити біоетанол або спеціальний гель у паливний резервуар (найчастіше він зі сталі) і підпалити запальничкою. Зазвичай, повне заповнення забезпечує горіння на кілька годин. Аби погасити біокамін, потрібно лише закрити спеціальну засувку або дверцята. Усе максимально просто й безпечно. Але запас палива обійдеться недешево.
Як зрозуміти, чи потрібен вам біокамін
Якщо ви живете у квартирі, не хочете займатися отриманням дозволу на встановлення газового або дров’яного каміна, не хочете довго розпалювати вогонь, заготовлювати поліна, то біокамін стане ідеальним рішенням. Мобільний і безпечний, він може легко переїжджати з вами на нове місце проживання або на дачу. Паливом не потрібно запасатися і зберігати в спеціальному місці. Наприклад, з дровами ви можете занести в будинок мурах, сухе листя та інше сміття.
Завдяки простій конструкції моделі біокамінів можуть бути неймовірно різноманітними. Асортимент цієї категорії включає настінні, настільні, підлогові, підвісні та багато інших варіантів. Тому біокамін сподобається тим, хто хоче доповнити інтер’єр неповторною родзинкою і не планує використовувати його як головне джерело тепла. Висока екологічність і якість, неперевершений стиль і практичність — усе це робить біокамін бажаним елементом у багатьох будинках.